Vítejte na AIJP

Vítejte na stránkách AIJP, mezinárodního svazu filatelistických autorů a novinářů!

V listu TIMES, známém anglickém deníku, se objevil v roce 1841 veselý inzerát týkající se sbírání známek:

"Hledám poštovní známky. Mladý mu, který si chce vytapetovat lonici razítkovanými poštovními známkami, shromádil díky laskavosti svých přátel víc ne 16.000 kusů. Protoe ale toto mnoství ještě nestačí, prosí soucítějící osoby, aby posláním poštovních známek přispěly k uskutečnění jeho nápadu.".

Tak to začalo: poštovní známky - a noviny! Později vznikla váná záliba, od 60. let 19. století vycházela odborná literatura (katalogy, odborné časopisy, alba) - na všem se podíleli a podílejí i dnes autoři a novináři, kteří přispívají k uskutečnění myšlenky.

U víc ne 80 let jsou organizováni ve světovém svazu, od roku 1962 v Mezinárodním svazu filatelistických novinářů (Association Internationale des Journalistes Philatelique, AIJP).

Jste zvědavi? Pak se podívejte pod dalšími body naší nabídky na to, co AIJP je, jak vznikla a co dělá, nebo si přečtěte poslední novinky (viz sloupec vpravo).

Flag Counter

News

15.07.2019 - NEW PUBLICATION: Edition d'Or - Volume 54: Argentina 1867-1887. The Pablo Rhyme Collection
(pcp/wm) If a philatelist with a collection of semi-classical editions of a country achieves three Grand Gold rankings at exhibitions (here in 2010 in Buenos Aires, 2016 in Cordoba and 2018 at the FIP exhibition in Israel), this collection must be so

08.07.2019 - BDPh with special conditions for literature exhibitors at LONDON 2020
(pcp-wm) BDPh Treasurer Walter Bernatek announced that not only the exhibit fee for literature (approx. 28 Euro!) at the FIP World Exhibition London 2020, but also the commissioner's fee takes this approach into account in a special way.

06.07.2019 - AIJP Vice President Aad Knikman resigns for health reasons
In June 2019, the long-standing vice president of the World Association of Philatelic Authors and Journalists (AIJP) informed the board that he was no longer in a position to exercise his office due to progressive health problems.