Vítejte na AIJP

Vítejte na stránkách AIJP, mezinárodního svazu filatelistických autorů a novinářů!

V listu TIMES, známém anglickém deníku, se objevil v roce 1841 veselý inzerát týkající se sbírání známek:

"Hledám poštovní známky. Mladý mu, který si chce vytapetovat lonici razítkovanými poštovními známkami, shromádil díky laskavosti svých přátel víc ne 16.000 kusů. Protoe ale toto mnoství ještě nestačí, prosí soucítějící osoby, aby posláním poštovních známek přispěly k uskutečnění jeho nápadu.".

Tak to začalo: poštovní známky - a noviny! Později vznikla váná záliba, od 60. let 19. století vycházela odborná literatura (katalogy, odborné časopisy, alba) - na všem se podíleli a podílejí i dnes autoři a novináři, kteří přispívají k uskutečnění myšlenky.

U víc ne 80 let jsou organizováni ve světovém svazu, od roku 1962 v Mezinárodním svazu filatelistických novinářů (Association Internationale des Journalistes Philatelique, AIJP).

Jste zvědavi? Pak se podívejte pod dalšími body naší nabídky na to, co AIJP je, jak vznikla a co dělá, nebo si přečtěte poslední novinky (viz sloupec vpravo).

Flag Counter

News

11.09.2019 - NEWLY PUBLISHED: Leserbriefe: Ausgewählte Briefe an die MICHEL-Redaktion
(MICHEL-PR/pcp) Schwaneberger Verlag recently issued a press release on a new book title that clearly differs from the usual and familiar literature produced by the publisher.

10.09.2019 - BArGe Portugal publishes the eleventh issue of the free digital magazine "Modern Angola Philately".
(rk/pcp) The Bundesarbeitsgemeinschaft Portugal and former colonies e.V. im BDPh e.V. presents the eleventh issue of the free digital magazine "Moderne Angola-Philatelie" (MAP).

10.09.2019 - A new stamp catalogue for the Abstimmungsgebiet Allenstein 1920
(pcp-wm) Gunnar Gruber, an expert in this field, has recently published a new work in which 282 pages with over 300 stamp illustrations summarize numerous new findings.