Vítejte na AIJP

Vítejte na stránkách AIJP, mezinárodního svazu filatelistických autorů a novinářů!

V listu TIMES, známém anglickém deníku, se objevil v roce 1841 veselý inzerát týkající se sbírání známek:

"Hledám poštovní známky. Mladý mu, který si chce vytapetovat lonici razítkovanými poštovními známkami, shromádil díky laskavosti svých přátel víc ne 16.000 kusů. Protoe ale toto mnoství ještě nestačí, prosí soucítějící osoby, aby posláním poštovních známek přispěly k uskutečnění jeho nápadu.".

Tak to začalo: poštovní známky - a noviny! Později vznikla váná záliba, od 60. let 19. století vycházela odborná literatura (katalogy, odborné časopisy, alba) - na všem se podíleli a podílejí i dnes autoři a novináři, kteří přispívají k uskutečnění myšlenky.

U víc ne 80 let jsou organizováni ve světovém svazu, od roku 1962 v Mezinárodním svazu filatelistických novinářů (Association Internationale des Journalistes Philatelique, AIJP).

Jste zvědavi? Pak se podívejte pod dalšími body naší nabídky na to, co AIJP je, jak vznikla a co dělá, nebo si přečtěte poslední novinky (viz sloupec vpravo).

Flag Counter

News

20.10.2019 - Schwaneberger Verlag awarded the German Publishers Prize 2019
(AIJP-uk/pcp) In a ceremony during the Frankfurt Book Fair, the Schwaneberger Verlag was presented with the German Publishers Award 2019.

18.10.2019 - AIJP Director Dr. Mark Bottu becomes editor-in-chief of 'De Postzegel'.
(mb) During a difficult period, 'De Postzegel', the leading Belgian (Dutch-language) philately magazine, was led by Guido LEFEVER, who is also the secretary of the 'Vlaamse Bond van Postzegelverzamelaars' (Flemish Association of Stamp Collectors).

17.10.2019 - IBRA-Homepage online!
(bdph-jb/pcp) In a good 18 months IBRA 2021 will open its doors at Messe Essen from 6 to 9 May.