Vítejte na AIJP

Vítejte na stránkách AIJP, mezinárodního svazu filatelistických autorů a novinářů!

V listu TIMES, známém anglickém deníku, se objevil v roce 1841 veselý inzerát týkající se sbírání známek:

"Hledám poštovní známky. Mladý mu, který si chce vytapetovat lonici razítkovanými poštovními známkami, shromádil díky laskavosti svých přátel víc ne 16.000 kusů. Protoe ale toto mnoství ještě nestačí, prosí soucítějící osoby, aby posláním poštovních známek přispěly k uskutečnění jeho nápadu.".

Tak to začalo: poštovní známky - a noviny! Později vznikla váná záliba, od 60. let 19. století vycházela odborná literatura (katalogy, odborné časopisy, alba) - na všem se podíleli a podílejí i dnes autoři a novináři, kteří přispívají k uskutečnění myšlenky.

U víc ne 80 let jsou organizováni ve světovém svazu, od roku 1962 v Mezinárodním svazu filatelistických novinářů (Association Internationale des Journalistes Philatelique, AIJP).

Jste zvědavi? Pak se podívejte pod dalšími body naší nabídky na to, co AIJP je, jak vznikla a co dělá, nebo si přečtěte poslední novinky (viz sloupec vpravo).

Flag Counter

News

01.12.2019 - The Queen opens new RPSL headquarters
(rpsl/pcp) On Tuesday, 26 November Her Majesty the Queen, graciously visited 15 Abchurch Lane to open officially the new headquarters of The Royal Philatelic Society London.

26.11.2019 - MonacoPhil opens its doors on 28 November! - Stampblock Monacophil / L'Egypte
(pcp-wm) From 28 to 30 November, the internationally renowned MonacoPhil exhibition will once again take place in Monte-Carlo.

24.11.2019 - The European Championship for thematic philately at Verona - After the event: innovation and quality
The event now behind us, it is the time for the first reflections. Two are the aspects on which the general commissioner, Paolo Guglielminetti, wanted to focus